zde se nacházíte:
Úvod > FAQ

Často kladené otázky

Je možné k snímání čárových kódů na zboží použít mobilní telefon?

Ano. Můžete si do svého chytrého telefonu stáhnout naši aplikaci, která umožní snímání čárových kódů pomocí fotoaparátu telefonu. Rychlost snímání není samozřejmě tak vysoká jako při použití čtečky čárových kódů, ale do menších provozů nebo pro brigádníky v sezónní špičce je zcela vhodná. Aplikace zatím funguje jenom na chytrých telefonech s operačním systémem Android.

Nabízíte tedy dva skladové systémy? Jeden pro malé a druhý pro větší společnosti?

Nenabízíme. Jde stále o tentýž skladový systém, LOKiA WMS, avšak díky provozu v cloudu a konfigurovatelné modulární struktuře je možné jej nabízet jak v menší podobě pouze se základními funkcemi, tak v podobě rozšířené, kde si mohou zákazníci vybírat z více jak 30 nadstavbových modulů.

Co je vzdálené nasazení?

Jde o nasazení skladového systému do skladu zákazníka se vzdálenou podporou dodavatele. Díky tomu je levnější než běžné implementace a tudíž i dostupnější pro menší společnosti. Provádí se jen u nasazení, kde jsou vyžadovány základní funkčnosti skladového softwaru pro fungování skladu. 

Máme malý sklad, potřebujeme zavést jen skladovou evidenci, ale nechceme vzdálené nasazení. Je to možné?

Samozřejmě. Cena implementace bude navýšena o výjezd logistických konzultantů, kteří vám s nasazením pomůžou přímo ve skladu.

Co znamená adresace přihrádek?

Každé místo ve skladu, kde je ukládáno zboží, materiál nebo výrobky, je označeno jedinečným kódem. Dle tohoto kódu (adresy) lze následně kdykoliv dohledat a zjistit přesný obsah přihrádky v reálném čase. Také je možné zpětně dohledat, kde všude (na jakých adresách) se zboží vyskytovalo.

Jakým způsobem LOKiA umožňuje vyhledávat konkrétní zásobu?

Zásobu lze jednoduše vyhledat ve webové aplikaci zadáním jejího názvu, katalogového čísla nebo čárového kódu. Umístění a dostupné množství hledaného zboží na skladě lze zobrazit také na čtečce čárových kódů.

Jaké parametry sledování lze ve skladovém software LOKiA evidovat?

LOKiA pohodlně a jednoduše pracuje s parametry sledování, jako jsou šarže, exspirace nebo sériová či výrobní čísla. U zboží je také možné evidovat libovolné vlastní parametry, jako například jakost, velikost či kód výrobce. Každé zboží může sledovat jiné parametry.

Mohu využívat službu LOKiA i bez čtečky čárových kódů?

Pouze s mobilní čtečkou se stává LOKiA skutečně účelnou, jednoduchou a chytrou službou pro řízení skladu. Čtečka čárových kódů je proto nedílnou součástí skladového software.

Jaké čtečky čárových kódů je možné použít?

LOKiA aktuálně podporuje mobilní RF terminály s operačním systémem Windows CE a Android s připojením k WiFi.

Je možné sledovat pohyby zboží, co do skladu přišlo a co odešlo?

Veškeré údaje o pohybech zboží jsou evidovány ve skladovém řešení LOKiA. Pomocí webové aplikace sledujete příjem, výdej nebo přesun zásob přehledně v reportu. Taktéž je možný export evidovaných údajů o pohybech vygenerovat do MS Excel a dále s ním jednoduše pracovat.

Jaký je rozdíl mezi slepou a neslepou inventurou?

Při neslepé inventuře skladový systém uživatele informuje o tom, jaké zásoby by se na přihrádce měly aktuálně nacházet. Při slepé inventuře uživatel zadává zboží podle toho, co fyzicky našel, a to zcela nezávisle na aktuálních informacích uložených v skladovém software pro řízení skladu (WMS).

Co znamená provést průběžnou inventuru? Jaký je rozdíl mezi inventurou po přihrádkách a inventurou po zboží?

Jako průběžná se označuje inventura, která se provádí bez přerušení chodu skladu. Inventura se tedy provádí pouze nad částí skladu, zatímco zbytek skladu je v plném provozu. Tato inventura se může provádět po přihrádkách, kdy se inventura provádí nad vybranými skladovými pozicemi, anebo po zboží, kdy se kontroluje stav vybraného zboží napříč celým skladem.

Jak je možné, že se logistická (disponibilní) a účetní zásoba liší?

Účetní zásoba je hodnota materiálu na skladě dle účetnictví, má množstevní i finanční hodnotu. Logistická zásoba je to, co je fyzicky přítomno na skladě a je k dispozici pro výdej. Rozdíly mohou vzniknout kvůli rezervacím zásob nebo z různých procesních důvodů (zboží neprošlo vstupní kontrolou, zboží je poškozené, …).

Jaké režimy vyskladnění zásob systém LOKiA podporuje?

Systém podporuje standardní vychystávací režimy FIFO a FEFO při dodržení optimální trasy. V případě potřeby je možné zvolit jiný specifický vychystávací režim (např. nejblíž od expediční plochy).

Je možné systém LOKiA propojit s naším ekonomickým systémem nebo e-shopem?

Skladový software LOKiA je připraven na snadné propojení s ekonomickým systémem či e-shopem, ať už pomocí výměny souborů, webových služeb (REST API) nebo jiného způsobů.

Co bude následovat po odeslání poptávky na skladový systém LOKiA WMS?

Po odeslání poptávky se s Vámi obratem spojí konzultant, se kterým proberete požadavky a problémy Vašeho skladování a dohodnete se na termínu k představení skladového software LOKiA. Následně Vám bude vypracována cenová nabídka odpovídající Vaším požadavkům. Samotná implementace služby LOKiA probíhá velice rychle a obsahuje i zaškolení pracovníků skladu.

Napadá Vás další otázka? Napište nám ji.